Wczoraj (10.06.2011 ? piątek) na stacji PKP w Kaźmierzu odbyła się impreza z okazji otwarcia pierwszego miejsca spotkań Grupy Fotograficznej KGP. Członkami Grupy działającej od 2007 roku są pasjonaci fotografii z Kaźmierza i okolic. Wiele dni fotografowie pracowali w magazynie i parę razy robili zdjęcia na stacji, ale w piątek było oficjalne otwarcie. Wstęgę złożoną z wydrukowanych, papierowych filmów z aparatu przeciął Pan Zawiadowca, który pracował na kolei przeszło 20 lat.

Na otwarcie przyjechała prawie cała Grupa Fotograficzna i fotografowie  z sekcji w Szamotułach, prowadzonej w Szamotulskim Ośrodku Kultury przez mojego Tatę. Na cześć otwarcia urządzono grilla, były zakąski, napoje a nawet czarno –  biały tort z biało ? czarnym napisem ?KGP?. Dla dzieci przygotowano zabawę w rzutki, tańce i drezynę którą można było jeździć po szynach. Drezynę z kół zakupionych na złomowisku zaprojektował i pospawał Max ze skromną pomocą McKornika (znaczy się Taty).

Ważną częścią imprezy była  przygotowana przez mojego Tatę prezentacja opowiadająca o historii grupy i remoncie magazynu. Było w niej wiele zdjęć z wielu plenerów na które w ciągu tych kliku lat wybrała się KGP. Wszyscy bawili się świetnie do późnej nocy.

Aleksandra (10 l.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *