Wczoraj (10.06.2011 – piątek) na stacji PKP w Kaźmierzu odbyła się impreza z okazji otwarcia pierwszego miejsca spotkań Grupy Fotograficznej KGP. Członkami Grupy działającej od 2007 roku są pasjonaci fotografii z Kaźmierza i okolic.

Wiele dni fotografowie pracowali w magazynie i parę razy robili zdjęcia na stacji, ale w piątek było oficjalne otwarcie. Wstęgę złożoną z wydrukowanych, papierowych filmów z aparatu przeciął Pan Zawiadowca, który pracował na kolei przeszło 20 lat.

Magazyn PKP Kaźmierz

Na otwarcie przyjechała prawie cała Grupa Fotograficzna i fotografowie  z sekcji w Szamotułach, prowadzonej w Szamotulskim Ośrodku Kultury przez mojego Tatę. Na cześć otwarcia urządzono grilla, były zakąski, napoje a nawet czarno –  biały tort z biało ? czarnym napisem KGP. Dla dzieci przygotowano zabawę w rzutki, tańce i drezynę którą można było jeździć po szynach. Drezynę z kół zakupionych na złomowisku zaprojektował i pospawał Max ze skromną pomocą McKornika (znaczy się Taty).

Ważną częścią imprezy była  przygotowana przez mojego Tatę prezentacja opowiadająca o historii grupy i remoncie magazynu. Było w niej wiele zdjęć z wielu plenerów na które w ciągu tych kliku lat wybrała się KGP. Wszyscy bawili się świetnie do późnej nocy.

Aleksandra (10 l.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *