… 2007 …

Grupa fotograficzna KGP to pasjonaci fotografii z gminy Kaźmierz Wielkopolski (i nie tylko, ale o tym za chwilę). Nie straszne nam mrozy czy wstawanie o trzeciej rano (słownie 3:00) …

Zanim się poznaliśmy, każdy z nas miał jakieś doświadczenia z aparatami fotograficznymi, czy to przez cyfrowe zdjęcia z wakacji, czy przez tradycyjną fotografię czarno-białą (Zenit, Practica) i ciemnię urządzoną w łazience :-).

kgp-plener-1-7789-kubek-herbaty

Na pierwszy plener fotograficzny poszliśmy 22 kwietnia 2007 w trzyosobowym składzie Alex44, Roman K. i ja (mckornik). Wtedy jeszcze nie nazywaliśmy się KGP. I długo jeszcze w ogóle się nie nazywaliśmy, ale o tym później.

kgp-plener-po-torach

Więcej zdjęć z pierwszego pleneru można zobaczyć na stronie moje-fotografie.com.

We wrześniu 2007 do grupy dołączył Admin i byliśmy już w czwórkę. Wtedy odbył się pamiętny plener po torach z Pólka do Kaźmierza

.

… 2008 …

Po prawie roku męskiego robienia zdjęć – wtedy to jeszcze nie było fotografowanie – do grupy dołączyły dziewczyny: na początku Słowiczek – 29 marca 2008 – zdjęcia ze Śnieżycowego Jaru
Później Jamajka – 6 kwietnia 2008 – byliśmy w Komorowe – 2 na 2 .ostrorog-slowiczek-DSCF2020

Nie jestem dokładnie pewien, ale pomysł na KGP zrodził się podczas pleneru w Ostrorogu 2008-06-15.
Było nas dużo: Słowiczek, Admin, Alex44, Roman K. i ja. Spotkania odbywały się dość regularnie, galeria Arnetu działała – trzeba było to wykorzystać i spotęgować!
.
Kaźmierska Grupa Plenerowa – wywołujemy skojarzenia

.

.

.

.


W październiku 2008, a dokładnie 12 – zorganizowaliśmy fotograficzny plener rodzinny Rezerwat Brzęki przy starej gajówce.
Wtedy to pierwszy raz dołączył do nas GG, który z czasem stał się Gregorym chociaż i tak nazywamy go naszym Mac Gyverem.

.

Stan na grudzień 2008 .

.

… 2009 …

KGP - Kaźmierska Grupa Plenerowa - fotografia plenerowa - wywołujemy skojarzenia

styczeń 2009 …

W styczniu 2009 na pierwszy plener w nowym roku przyszła Fran i w ten sposób KGP powiększyło się do 8 osób.

Następne fotograficzne weekendy będą opisywane w tym blogu.
Ciekawe jak zmieni się KGP?

kwiecień 2009 …

Na plener na rynku w Kaźmierzu przyszedł Piotr B. Za dużo nie po focił, bo po 30 minutach fotografowania rozładował mu się akumulator – zaskoczka – jak przystało na pierwszy raz 😉 . A zatem grupa fotograficzna KGP liczy już 9 osób.


… lipiec 2009 …

Worldwide Photo Walk – – Kaźmierz Polska

Scott Kelby 2nd Annual Worldwide Photo WalkGrupa fotograficzna KGP zorganizowała w Kaźmierzu Worldwide Photo Walk, w którym wzięło udział 28 foto-spacerowiczów, w tym z KGP tylko 3 osoby: Piotr B., Roman K. i ja – Mckornik.

Dodatkowo czwórka z nas: Słowiczek, Jamajka, Admin i Alex44 wzięli udział w PHOTOWALK w Kołobrzegu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

.

… wrzesień 2009 …

sytuacja po Worldwide Photo Walk 2009

Dużo się zmieniło po Worldwide Photo Walk. Samo wydarzenie jak i to, że grupą zainteresowały się lokalne media wprowadziły sporo zamieszania w nasze szeregi – różne wizje na działalność KGP dały o sobie znać. Przez moment było naprawdę ciężko. Na szczęście duch zespołu oraz zamiłowanie do fotografii wygrały. A dodatkowo nasz skład powiększył się o dwie osoby:

Aluap – zobaczyła plakat informujący o photowalk i od razu odżyła w Niej fotograficzna pasja

Stefan – przeczytał o nas w Gazecie Szamotulskiej i nie mógł się oprzeć – w sumie trudno się dziwić 😉

Od września 2009 grupa fotograficzna KGP liczy już 11 osób.

 

… grudzień 2009 …

sytuacja po wystawie fotografii

Kończy się ten rok. I kończy się bardzo dobrze. Jest nas coraz więcej – plenerowiczów. Na początku grudnia dołączyli do nas: artofcourse i porucznik borewicz. Obaj z wypracowanym warsztatem i sporym portfolio. A niejako prezent pod choinkę dostaliśmy do oszlifowania diament w postaci Paweła81k.

… 2010 …

plus 1 minus 1

Rok dwa tysiące dziesięć to pierwsza strata w grupie. Stefan zaniechał plenerów. Ale za to przyszedł do nas Roblinmag i Maxsewen. Rok 2010 kończy się 15-osobowym składem.

… 2011 …

Rok 2011 zaczął się bardzo ładnie do grupy dołączyła eMDem po Niej SławekP i Mario501. Razem z SMT rozpoczęliśmy i skończyliśmy remont magazynu PKP.

 

 

 

mckornik

 

 

4 Replies to “Historia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *